Хімія для поліграфії: проявники, змивки, активатори в “Екотеп”
Усі, хто займаються друкарською справою не перший рік, чудово знають: будь-які матеріали – чи то основні, як, наприклад, фарба, папір або лак, чи то допоміжні – слід обирати ретельно та відповідально. Поліграфічна хімія та допоміжні матеріали – важлива складова цього вибору. Адже віддаючи перевагу якісним проявникам, змивкам чи активаторам, ви дбаєте про справність та довговічність служби вашого обладнання, офсетних пластин і т.п. Розкажемо, яку саме хімію для поліграфії ви можете замовити в “Екотеп”, які її властивості та призначення.
Проявник для позитивних офсетних пластин: що важливо знати
Важливий етап роботи з офсетними пластинами – їхня проявка. Здійснюється вона одним з двох способів – вручну або ж в автоматизованих процесорах, машинах для проявки. Необхідним для здійснення цієї процедури є проявник для офсетних пластин. При виборі поліграфічної хімії слід зважати на концентрацію речовини, щоб визначити кількість готового матеріалу, яку ви отримаєте (відповідно до вказаної виробником пропорції) та температуру проявника, яка свідчить про швидкість проявки.
Здійснення процесу вручну передбачає нанесення спеціальним тампоном необхідної кількості проявника для офсетних пластин на їхню поверхню. Важливо, що проявку здійснюють по всій площині пластини, а по завершенню світлочутливий шар видаляється з пробільних елементів водою.
Проявник для офсетних пластин MGF: необхідна хімія для поліграфії
Своїм клієнтам ми рекомендуємо використовувати для проявки позитивних офсетних пластин італійський проявник Developer (1+9 = 1 л проявника + 9 л води) MGF. Цей концентрований проявник чудово зарекомендував себе у роботі: він залишається активним впродовж довгого часу та може використовуватися як речовина для підтримки готового розчину (у більш концентрованому вигляді – розведеному водою згідно з пропорцією 1:4).
Проявник для офсетних пластин Developer 1+9 MGF використовується при оптимальних для цього процесу температурах – 20-24 °C. Розхід розчину не перевершує 40-50 мл на м2, а тривалість проявки дорівнює 30 секундам. У процесі обробки пластин, слід дотримуватись правил безпеки по роботі з лужними речовинами.
Хімія для поліграфії: очисник-активатор для офсетних пластин
Ще один незамінний розхідний матеріал у друкарському процесі – це очисник-активатор для офсетних пластин. Використовується цей вид хімії для поліграфії в цілях видалення окислів, жирів з пластин, допомагає активізувати пробільні та друковані елементи. Зазвичай, будь-який активатор перед використанням збовтують, а згодом наносять на пластину губкою, без натиску.
Активатор для офсетних пластин DISO AL 80 MGF
Для обробки будь-яких видів офсетних пластин (як для аналогових, так і для чутливих до хімічних речовин CtP пластин) радимо використовувати італійський очисник DISO AL 80 MGF. Активатор DISO AL 80 MGF чудово виконує функцію дезоксидації, а відтак ефективно видаляє окисли, а також, завдяки абразивним компонентам у складі, позбавляє поверхню жиру. Дізнайтесь більше про особливості застосування та властивості цього очисника офсетних пластин тут.
Змивки для машин та фарбових валиків
Ще один вид допоміжних у вашій справі засобів – це спеціальні очисні змивки для фарбових валів та офсетної гуми. Вони допомагають дбати про техніку, що використовується в процесі друку, та забезпечують довговічність деяких елементів офсетних друкарських машин. Найчастіше змивки розрізняють за складом: одні виготовляють з нафтопродуктів і використовують без розведення чи у пропорції 1:1, інші мають у складі поверхнево-активні речовини (ПАР) і потребують змішування з водою (у значно більшій кількості частин води, щоб уникнути агресивних впливів).
Змивка для машин та фарбових валиків MPS Wash MGF
Змивка MPS Wash MGF від італійського виробника належить до традиційних очисників. У її складі є нафта. Змивка не чинить негативних впливів на пластини та вали, ефективно діє на залишки фарби і видаляє забруднення без труднощів. Підходить змивка MPS Wash MGF як для ручних систем очищення, так і для автоматичних.
Згадуючи про хімію для поліграфії, не можемо не сказати й про зволожуючі розчини, до яких додають ізопропіловий спирт. Його, як і поліграфічну хімію, про яку ми говорили у цій статті, ви можете замовити у наших менеджерів.
Comments