Особливості та переваги використання водно-дисперсійних лаків
Шляхом спроб та вивчення альтернатив, типографії у щоденному робочому процесі шукають ефективні рішення для виготовлення унікальної та привабливої друкованої продукції. Водно-дисперсійні лаки – один з тих видів розхідних матеріалів, без яких сьогодні неможливо уявити листовий офсетний друк. Поговоримо про особливості та переваги використання водно-дисперсійних лаків, та розповімо детальніше про ті, які радимо в “Екотеп”!
Специфіка використання водно-дисперсійних лаків
ВД лаки з’явилися і стали справжньою знахідкою у сфері друку. Наприклад, ті друкарні, які не мали лакувальних секцій у своїх машинах, змогли використовувати водно-дисперсійні лаки за допомоги фарбувального апарату. Звісно, цей процес не був простим і на сьогодні дещо застарів, адже властивість ВД-лаків спричиняла висихання ще в апараті та на валах для фарби. Існують й інші способи нанесення даних матеріалів, однак, найбільш зручним, швидким та якісним слід вважати нанесення ВД лаку через спеціальну лакувальну секцію, доступну у сучасних друкарських машинах.
Найчастіше водно-дисперсійні лаки використовуються для суцільного нанесення, оскільки вибіркове лакування цими матеріалами є проблематичним. Проте ці поліграфічні матеріали мають дуже багато переваг, які дозволяють і оздоблювати, і захищати друковану продукцію максимально якісно та надійно!
Переваги водно-дисперсійних лаків
ВД лаки є надзвичайно популярними та використовуються у типографіях для обробки різних поверхонь, зокрема і харчової упаковки. Цьому визнанню є чимало пояснень.
Отож, серед плюсів водно-дисперсійних лаків слід відзначити:
- швидкість висихання, яка дозволяє продовжити подальшу обробку відбитків без зайвих очікувань;
- висока стійкість до стирання та згинання;
- ефективний захист друкованої продукції від забруднень, жирів;
- прозорість та відсутність появи жовтуватого відтінку при суцільному нанесенні;
- більш виражений матовий ефект та глянець, у порівнянні з глянцем, утворюваним масляними лаками;
- відсутність специфічного запаху;
- рівне нанесення на поверхню, завдяки консистенції та складу;
- можливість застосування у якості ґрунтового шару перед нанесенням УФ лаку;
- можливість регулювання в’язкості, шляхом додавання рідини (води, води зі спиртом);
- екологічність складу.
Як бачимо, ці розхідні матеріали мають багато переваг. Головне – зробити правильний вибір, адже від якості водно-дисперсійного лаку буде залежати і якість готової друкованої продукції!
Лак водно-дисперсійний SIA Baltink
Якщо ви вирішили купити водно-дисперсійний лак для своєї друкованої продукції, радимо звернути увагу на матеріали латвійського виробника SIA Baltink. Їхнє використання дозволить вам захистити свої вироби від впливів температур, стирання та згинів. Вагомою перевагою вибору ВД лаків SIA Baltink слід вважати і те, що підходять вони для різних поверхонь.
LABITEX WB 1595 SOFT TOUCH
LABITEX WB 1595 SOFT TOUCH – це водний лак, що характеризується глибоким матовим ефектом та надає поверхні, на яку наноситься, властивостей м’якості. Також цей матеріал зарекомендував себе як добрий захист для продукції від стирання. Якщо ви готуєте поверхню до подальшого гарячого тиснення фольгою, LABITEX WB 1595 SOFT TOUCH однозначно вам підійде. Даний матеріал належить до лаків з низькою швидкістю закріплення та наноситься на поверхню за допомоги лакувальної секції друкарської машини.
Матеріал чудово підходить для роботи з папером та картоном, однак, виробник не рекомендує застосування для двостороннього друку.
LABITEX WB 660 FOOD PACK
Ще один вид водно-дисперсійних лаків, який ви можете замовити в компанії “Екотеп” – це LABITEX WB 660 FOOD PACK – матеріал, що має сертифікат ISEGA, а відтак може прямо контактувати з продуктами харчування. Цей глянцевий водний лак застосовують для лакування харчової упаковки, він підходить для роботи з картоном та папером і надає друкованій продукції високого глянцю.
Обрати найкращі водні лаки для цілей вашої друкарської справи допоможуть наші менеджери.
Comments